Jei esate kompiuterinių žaidimų gerbėjas, tikrai mėginote žaisti garsiąją šaudyklę Call of Duty Modern Warfare. Viename žaidimo epizode, pavadintame All Ghillied Up, turėjote prasmukti į evakuotą Černobylio zoną nešini snaiperiniais ginklais, užsimaskavę specialiais kostiumais ir nukauti čia atvykusį teroristų vadeivą.

Pakeliui iki Pripetės Jus slapstotės aukštoje žolėje ir už medžių, o patekę į atvirą vietą paspartinate žingsnį, kad priešas jūsų nepastebėtų. Kai priartėjate prie apleistos cerkvės, turite nukenksminti priešą jos varpinėje ir patekti į pastato vidų. Teigiama, kad būtent šis žaidimo epizodas ir preciziškai rekonstruotas Pripetės miestas sužavėjo daugelį žaidėjų.

Už beveik 6 kilometrų nuo Černobylio reaktoriaus, giliai miškuose, apleisto Krosnoje kaimelio apylinkėse iš tiesų stūkso panaši cerkvė. Internete nurodoma, kad šioje vietoje žaidimo kūrėjai ir buvo įkvėpti į All Ghillied Up misijos žemėlapį įtraukti apleistus maldos namus.

Krasnoje cerkvė buvo pastatyta XIX amžiuje ir gausiai lankoma apylinkių gyventojų. Po katastrofos aplinkiniai kaimai buvo evakuoti, o cerkvė palikta likimo valiai. Radiacinis fonas aplinkui pastatą viršija 1 mikroSievertą (normalus fonas 0,1-0,2 mikroSievertų), tad dozimetras, beveik nuolatos skleidžia pavojaus signalą. Patys maldos namai beveik nenusiaubti plėšikų, nes privažiavimas iki šios vietos gana sudėtingas – tenka daryti beveik 16 kilometrų lankstą nuo Černobylio miestelio, nes tiesiausias kelias apleistas ir užžėlęs mišku.

Pažiūrėkite vaizdo įrašą ir įvertinkite patys, ar žaidime pavaizduota cerkvė panaši į tikrąją Černobylio zonoje:

Susiję straipsniai

Komentuoti